Plaża na Barra da Tijuca

Barra de Tijuca

Brazylia to piękny i tajemniczy kraj obfitujący w lasy deszczowe i ogromne dorzecze Amazonki, który kusi swoją egzotyką. To właśnie tu odbywa się słynny na cały świat coroczny karnawał w Rio de Janeiro, podczas którego przez kilka dni i nocy mieszkańcy i turyści bawią się na ulicach miasta. Przepiękne barwne stroje tancerek i tancerzy zachwycają swoją pomysłowością, kolorami i oryginalnym krojem.

Wakacje w Rio…

Stolica kraju to miasto o takiej samej nazwie – Brazylia, ale bardziej znanym jest ogromne miasto Rio de Janeiro. Miasto to leży nad zatoką Guanabara u stóp Atlantyku. Otwarty widok na „głowę cukru” i wspaniały posąg Chrystusa Zbawiciela, czynią go jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata.

Plaże Copacabana i Ipanema, znane z opowieści turystów to najczęściej oblegane plaże Rio, lecz ze względu na wielkie zaludnienie miasta oraz całoroczny ogrom turystów, są one tak bardzo zatłoczone, że trudno znaleźć wolne miejsce. Z tego też powodu coraz więcej turystów opuszcza centrum miasta i udaje się w jego dalsze rejony, by odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i zrelaksować się w mniej licznym otoczeniu plażowiczów. Jednym z takim miejsc jest Barra da Tijuca…

Barra da Tijuca – nowa dzielnica turystyczna

Barra da Tijuca należy do najbardziej oddalonej strefy miasta tak zwanej West Zone. Jest to stosunkowo młoda dzielnica Rio, zbudowana zaledwie trzydzieści lat temu, ale od samego początku stała się obiektem zainteresowań turystów ze względu na swoje położenie, klimat i otoczenie – znajduje się tu kilka jezior, wspaniałych ogrodów, nowoczesne centrum dzielnicy obfituje w wielkie galerie handlowe, obiekty gastronomiczne i kulturalne, szkoły, kampusy uniwersyteckie i osiedla mieszkaniowe z ogromnymi wieżowcami. Liczne boiska sportowe, baseny, salony SPA czynią Barra da Tijuca jedną z najbardziej przyjazną dla turystów dzielnicą tego ogromnego miasta.

Dzięki świetnie zorganizowanej sieci dróg i autostrad, przemieszczanie się z jednego końca dzielnicy w inny jest bardzo szybkie i wygodne. Plaża w Barra da Tijuca to jedna z najczystszych i najpiękniejszych w Rio de Janeiro i mimo że jest znacznie oddalona od centrum Rio cieszy się coraz większą popularnością. Ciekawostką jest fakt, że w 2016 roku Barra da Tijuca była jedną z dzielnic-gospodarzy Mistrzostw Olimpijskich, jest to również dzielnica w której mieszka wiele sław sportu.