Brazylijskie miasto Belo Horizonte

Belo Horizonte

Belo Horizonte to miasto ulokowane u stóp gór Serra do Espinhaco w południowo-wschodniej Brazylii. To znana uzdrowiskowa miejscowość, niezwykle malowniczo położona, która posiada specyficzne właściwości klimatyczne. Jednocześnie swoim układem urbanistycznym przypomina nieco Waszyngton.

Atrakcje turystyczne i ciekawostki Belo Horizonte

Belo Horizonte to trzecie co do wielkości miasto Brazylii, które otoczone jest górami. Powstałe na wzgórzach posiada w swoim centrum park Americo Renee Giannetti, w którym rośnie około 280 gatunków drzew egzotycznych, a także rodzimych. Poza tym to raj dla ptaków, można tu bowiem zaobserwować aż 50 gatunków tych niesamowitych zwierząt.

Prócz parku miasto posiada także jeden z największych na świecie stadionów piłkarskich – Mineirao oraz niezwykle ciekawą architekturę. Można ją podziwiać przede wszystkim w dzielnicy Pampulha. W Belo Horizonte znajduje się również wiele klubów nocnych, a największy wybór jeśli chodzi o imprezy oferuje dzielnica Savassi.

Jedną z najlepszych restauracji, w której można zakosztowań dań tutejszej kuchni jest Sagarana. Jeśli zaś chodzi o potrawy z rejonu północnych i środkowych Włoch – Vecchio Sogno Ristorante.

Co zwiedzić w okolicy brazylijskiej metropolii?

Niedaleko Belo Horizonte można zobaczyć niedużą wioskę, która była niegdyś siedzibą dostawców diamentów. Mowa tu o Diamentinie. Perełką barokowej architektury jest zaś gmina Sabara. Chcąc natomiast zobaczyć niezwykłe Muzeum de Incofidencia oraz plac Tiradentesa z interesującymi budynkami sakralnymi koniecznie trzeba się wybrać do Ouro Preto.

Belo Horizonte to niezwykle malownicze miasto, które zachwyca licznymi atrakcjami oraz interesującą okolicą. Każdy może znaleźć tutaj swój ulubiony zakątek i poczuć gorącą brazylijską atmosferę tej części świata. Już samo ulokowanie sprawia, że można się zakochać w tym miejscu. To połączenie malowniczej natury z dziełami rąk ludzkich. Mieszanka pełna zaskoczeń i inspiracji, idealna na interesujący wyjazd solo, z przyjaciółmi, rodziną lub ukochaną osobą.