Wakacje na Fortalezie

Fortaleza

Choć raczej nieznana i na pewno niezbyt popularna, Fortaleza jest kierunkiem, który warto obrać. Przede wszystkim dlatego, że czekają tu urocze plaże bez tłumów, wielobarwne klify, ciekawe atrakcje oraz mnóstwo słońca. Tak naprawdę dopiero tutaj można poznać prawdziwą Brazylię i dać się jej zauroczyć.

Czego można doświadczyć w Fortaleza?

W kurorcie tym na pewno nie zabraknie miejsc do leniuchowania i cieszenia się ze wspaniałej pogody oraz miękkiego piasku. Na miłośników leżenia plackiem na słońcu czekają takie plaże jak Mucuripe, Meireles, Iracema czy Praia do Futuro. Ta ostatnia jest niewątpliwie najciekawsza, dlatego warto umieścić ją na początku listy.

Dzieci ucieszą się z faktu, że w Fortaleza znajduje się duży park wodny Beach Park, w którym można naprawdę zaszaleć. Dorosłym zaś na pewno spodoba się możliwość uprawiania katesurfingu w okolicach. Najlepszym do tego miejscem jest Cumbuco. Znajduje się ono około 30 kilometrów od Fortalezy.

Trzeba też koniecznie dać się uwieść zachodowi słońca, który jest najpiękniej widoczny na moście Ponte dos Ingleses. To zakątek, który wspaniale nadaje się na spotkania zakochanych lub na samotny spacer. Obok zaś ulokowane są bary, w których można delektować się sambą i to na żywo! Takie atrakcje czekają najczęściej w weekendy.

Fortaleza to także miejski targ – Mercado Central z niezwykle różnorodnym asortymentem oraz popularna lodziarnia – 50 Sabores. Zakątki, w których można odkryć nowe oblicze tego nietuzinkowego miejsca.

Brazylia to gorący kraj, w którym można odnaleźć wiele ciekawych perełek. Jedną z nich jest niewątpliwie Fortaleza z uroczymi plażami, możliwością katesurfingu w okolicy, pyszną kuchnią i ciekawymi lokalami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jednocześnie zakątek ten pozwala z nieco innej strony poznać kraj gorącej samby. To dobra okazja, by mu się mu przyjrzeć wnikliwiej i jednocześnie dobrze się tutaj bawić.