Igrzyska Olimpijskie w Rio

W 2009 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który obraduje w Kopenhadze ogłosił, iż Igrzyska Olimpijskie, które mają odbyć się w 2016 roku będą w Brazylii, a dokładniej w Rio de Janeiro. Radość była ogromna, zwłaszcza, że miasto to pokonało Madryt w stosunku głosów 66 do 32.

Choć w pewnym momencie przygotowania do igrzysk w Rio uznano za „najgorsze w historii” to jednak wiele się potem zmieniło. W rezultacie, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego uznał, iż jest bardzo zadowolony z toczących się prac i z tego, co zostało zrobione.

Datą finalną zakończenia przygotowań kompleksu był 24 lipca 2016 roku, kiedy to 475 tysięcy metrów Olimpiada - Rio de Janeirokwadratowych zostało oddane dla gości.

Pod koniec marca 2015 roku, a dokładniej 31 rozpoczęła się sprzedaż biletów na to ogromne widowisko. Było ich aż 7,5 miliona, a dystrybuowane były za pomocą serwisu internetowego. Ceny biletów oscylowały pomiędzy 13 a 1200 dolarów, w zależności od miejsca czy też rodzaju zawodów.

W czerwcu zaczęły się pierwsze próby olimpijskie. Do czasu igrzysk odbyły się aż 44 takie imprezy, w które wliczany jest chociażby turniej finałowy Ligi Światowej siatkarzy. Podczas testów w Rio zjawiło się aż 16 tysięcy wolontariuszy oraz 7,8 tysiąca sportowców, to naprawdę spora liczba emocji i wrażeń.

W samych igrzyskach zaś, które odbyły się między 5 a 21 sierpnia 2016 roku wystartowało ponad 10,5 tysiąca zawodników pochodzących z 205 krajów. Wszyscy zainteresowani przeżywali więc prawdziwą radość oglądania najlepszych sportowców świata oraz mnóstwo dobrej zabawy w mistrzowskim wydaniu.