Widok na Manaus

Manaus

W północno-zachodniej części Brazylii można odnaleźć niezwykle ciekawe miejsce, stolicę stanu Amazonas, która ulokowana jest u zbiegu dwóch rzek – Solimoes oraz Negro. Mowa tu o Manaus będącej równocześnie międzynarodowym portem morskim. Oddalona od morza o 1500 kilometrów zachwyca ilością zabytków oraz charakterystyczną atmosferą. Warto tu przyjechać chociaż na parę dni.

Co zobaczyć w stolicy Amazonii?

W Manaus czeka przede wszystkim niezwykły, bo liczący aż 700 miejsc Amazonas Opera House. Obiekt został zbudowany z francuskiego szkła i włoskiego marmuru. Niesamowita jest także budowla będąca zarazem niejako wizytówką miasta, czyli Teatro Amazonas. Został on wybudowany pod koniec XIX wieku, kiedy to miał miejsce rozwój metropolii oraz okres kauczukowego boom w tym zakątku świata.

Stolica Amazonii zaprasza także do muzeum, które ukazuje jaki jest tradycyjny styl mieszkańców danego regionu. Mowa tu o Muzeum do Homem do Norte.  Poza tym koniecznie trzeba zobaczyć Palacio de Cultura, który początkowo był rezydencją prywatną, a potem stał się siedzibą władz stanu.

W okolicy miasta także można odnaleźć kilka ciekawych zakątków. Jednym z nich jest park ekologiczny Lago de January, w którym znajdują się ogromne wiktorie amazońskiej. Interesujący jest również CIGS – ośrodek szkoleniowy akademii wojskowej z zoo oraz spotkanie wód, czyli Encontro das Aquas – zakątek w którym muliste i jasne wody rzeki Solimes łączą się z ciemnymi wodami Rion Negro.

Co można robić w Manaus?

Oprócz zwiedzania, będąc w Manaus, przede wszystkim można wybrać się na wędrówki prowadzące w głąb Amazonii. A poza tym czekają tu dwie plaże – plaża Tupe oraz Ponta Negra, na których można uprawiać wiele sportów wodnych, najbardziej popularne jest nurkowanie. Organizowane są tutaj też rejsy żeglarskie, spływy wysokogórskie oraz wyprawy kajakarskie. W zależności od tego, co kto lubi.

Manaus to niezwykle ciekawe miasto w Brazylii, które posiada wiele atrakcji i przepięknych miejsc. Można tu odpocząć, dać się zainspirować, czy spędzić ciekawie czas z najbliższymi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza tym na miłośników pysznej kuchni czeka tu mnóstwo restauracji czy przytulnych knajpek.