Największe atrakcje w Brazylii

brazylia-bahia-salvador

Brazylia to nie tylko Rio de Janeiro, ten przepiękny kraj ma wiele do zaoferowania przebywającym tu turystom. Co roku wielu podróżników zwiedza ten kraj w poszukiwaniu niezwykłych perełek. Co warto tu zobaczyć?

Na pewno warto wybrać się do stolicy regionu Bahia – Salvadoru, który do połowy XVIII wieku był stolicą Brazylii. W XVI wieku tutaj odbywał się największy w tym regionie targ niewolników z Afryki, ślady ich obecności są widoczne do dziś w mieście jak choćby kościół Różańca Czarnych.

Slavador dziś to centrum religii candomble, ale również stolica capoeiry – sztuki walki.

W samym mieście warto zobaczyć znany dźwig osobowy, który przewoził mieszkańców z Dolnego miasta do Pelourinho. Również tu odbywa się trwający sześć dni karnawał i jest równie popularny jak ten odbywający się w Rio.

brazylia-diamantinaRównie ciekawym miejscem jest Diamantina, miasto znane z wydobywanych tu w XVIII wielu diamentów i złota. Historię miasta i wydobycia można pozna w Muzeum Diamentów. W mieście zachowało się wiele pięknych budynków kolonialnych, warto zwiedzenia jest barokowy kościół Naszej Pani z Carmo oraz bazylika Najświętszego Serca Jezusa, obydwie budowle są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pięknym miejscem jest również zbudowana przez portugalskich osadników Olinda, nie zachowała się jej pierwotna architektura, bo została zburzona przez Holendrów. Budynki, kótre można obecnie podziwiać pochodzą z XVIII wieku. To co charakteryzuje to miasto to piękna architektura, wąskie uliczki i aż 20 budynków sakralnych, w tym najstarsze kościoły św. Jana i św. Zbawiciela Świata.

brazylia-diamantina2Miastem podobnym do Diamantiny jest Ouro Preto czyli Czarne Złoto, które powstało pod koniec XVII wieku, po tym jak w tutejszym strumieniu odkryto złoto. Z czasem oprócz złota zaczęto tu wydobywać także diamenty. Z czasów dawnej świetności pozostały tu piękne zabytki architektoniczne. Warto odwiedzić kaplicę Capela do Padre Faria, kościół św. Efigenii Opiekunki Czarnych, kościół św. Franciszka z Asyżu. Oprócz kościołów niezwykle urokliwe są tu liczne mosty i fontanny. Można również zwiedzać kopalnie złota.

Natomiast jeśli chcemy zobaczyć zabudowę typowo kolonialną to musimy się wybrać do Sao Luís.

Miasto zostało zbudowane w XVII wieku przez Francuzów, następnie było w rękach Holendrów, później Portugalczyków. Niezwykłe budynki kolonialne do dziś pokazują świetność tego pięknego miasta, budynki są ozdobione płytkami ceramicznymi, balkonami i balustradami całość tworzy niezwykły widok.

Nie brakuje tu też przepięknych kościołów, które koniecznie trzeba również zwiedzić.

Inne atrakcje można poznać na tej stronie: http://www.zoover.pl/brazylia/atrakcje-turystyczne