Latarnia morska w Natal - Brazy;ia

Natal

Natal to znany kierunek turystyczny Brazylii i zarazem miasto, które ma wiele do zaoferowania. Są to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, niezwykle piękne plaże, wydmy i liczne atrakcje. Jedną z nich jest chociażby jeden z największych w całym kraju karnawałów. Natal znajduje się nad rzeką Potengi i nieustannie zaprasza podróżników z całego świata, by tu wypocząć i dać się zainspirować.

Czym zachwyca Natal i dlaczego warto się tu wybrać?

Natal jest stolicą stanu Rio Grande do Norte i nazywane jest Miastem Słońca. To idealne miejsce dla plażowiczów i miłośników ciepła. Co ciekawe nazwa tej metropolii oznacza Boże Narodzenie i rzeczywiście zakątek ten mam w sobie wiele prezentów. Można się tu dostać samolotem z kilku europejskich miast, ale także autobusem czy samochodem.

Na turystów czeka tu bardzo dużo zabytków. Jednym z nich jest fort w kształcie gwiazdy, czyli Forte dos Reis Magos. Znajduje się on niedaleko mostu Newton Navarro, przy ujściu rzeki Potengi, która wpada do Atlantyku. To, co można tu zobaczyć to przede wszystkim kaplicę, stare armaty, czy salę tortur.

Natal to także latarnia morska – Farol de Mae Luzia, o wysokości 37 metrów. Co 12 sekund można dostrzec tu rozbłyskujące światło, a latarnia otwarta jest od poniedziałku do piątku. Warto na nią wejść przede wszystkim ze względu na widoki, można z niej bowiem podziwiać plażę Areia Preta a także Ponta Negra czy Genibu.

Niezwykłymi zakątkami są też Teatro Alberto Maranhao czy Centro de Turismo. Pierwszy budynek powstał w stylu neoklasycznym i jest uznawany za jeden z najbardziej urokliwych w całym miejscu. Drugi natomiast stanowił niegdyś prywatną rezydencję, a podczas II wojny światowej był bazą amerykańskiej armii.

To jednak dopiero początek atrakcji. Natal potrafi zachwycić i warto dać sobie chociaż parę dni na zwiedzanie, by móc go rzeczywiście poznać. Liczne muzea, oceanarium czy park miejski skutecznie sprawiają, że chce się tu zostać nieco dłużej. Poza tym czeka tutaj także stadion, na którym były rozgrywane Mistrzostwa Świata w 2014 roku. Jest więc co oglądać.