Brazylijskie miasto Recife

Recife

Wielu turystów marzy, aby wybrać się na odległe lądy i odkryć dla siebie nowe miejsca. Sposobem na to mogą być wczasy w Brazylii. Odpowiednim miejscem na tak egzotyczne wakacje jest Recife, stolica Pernambuco, regionu leżącego we wschodniej część kraju nad Oceanem Atlantyckim.

Pernambuco położone jest na najdalej wysuniętym na wschód obszarze Ameryki Południowej. Główne miasto – Recife, to nowoczesna metropolia, zamieszkiwana przez 1,5 miliona osób. Panujący tutaj klimat należy do tropikalnego monsunowego. Wyróżnia się w nim dwie pory roku – deszczową oraz suchą. Najbardziej suchy okres przypada na okolice przesilenia zimowego, zaś najbardziej mokry – w czerwcu i lipcu, w których to miesiącach może być ponad 20 deszczowych dni. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 30˚C.

Tradycja i nowoczesność Recife

Turystyczną atrakcją Recife są wspaniałe plaże. Można tutaj uprawiać sporty wodne , nurkować, czy oddawać się pieszym wędrówkom. Za najpiękniejsze miejskie plaże uważane są Boa Viagem, Pina oraz Brasilia Teimosa. Inną atrakcją miasta jest historyczna starówka, pochodząca z czasów kolonialnych. Znajduje się tutaj także pierwsza zbudowana na Nowym Lądzie synagoga.

Poza zabytkami miasto oferuje liczne kluby, galerie sztuki, muzea. Wartym odwiedzenia jest Instytut Ricardo Brennanda, posiadający m.in. ogromną kolekcję sztuki, czy też Atelier Francisco Brennanda z bogatym zbiorem ceramiki. Inne ciekawe miejsce to zoo z parkiem botanicznym i muzeum przyrodniczym.

Warto wiedzieć, że wschodnie tereny Brazylii (m.in. Recife) były pierwszymi, do których w 1500 roku dotarli portugalscy żeglarze. Rozwinęły się one w okresie kolonialnym, głównie za sprawą uprawy trzciny cukrowej. Również dzisiaj należą do najbardziej uprzemysłowionych w kraju.

Wakacje w brazylijskiej metropolii to sposób na niezapomniane wrażenia i wspomnienia.