Atrakcje w Sao Paulo

Sao Paulo

Wiecznie żywe São Paulo przyciąga oryginalną architekturą, gorącymi rytmami samby oraz rozległymi parkami, pełnymi zieleni i zacisznych zakątków w samym sercu betonowej dżungli. Największe miasto Brazylii oferuje moc atrakcji dla żądnych wrażeń.

São Paulo – najpopularniejsze zabytki metropolii

Spędzając niezapomniany urlop w jednym z najsłynniejszych miast Ameryki Południowej, warto udać się na przepiękną, zabytkową Starówkę. Wizytówką tej części miasta jest bez wątpienia Teatro Municipal, stanowiący przykład połączenia stylu barokowego oraz art noveau. Na uwagę zasługują także liczne zabytki architektury sakralnej, wśród których najważniejsze to: klasztor Sao Bento, kościół San Antônio, Nossa Senorha da Luz z 1770 r. oraz Katedra da Sé, założona w 1554 r. (jeden z najstarszych kościołów na terenie całego państwa). Osoby, pragnące podziwiać zapierający dech w piersiach widok, roztaczający się na całą metropolię, powinny zaś wybrać się do Edifício Itália, czyli najwyższego w mieście wieżowca z barem, restauracją oraz tarasem widokowym na górze.

Miłośników sztuki z pewnością zadowoli zaś wizyta w Museu de Arte de Săo Paulom, gdzie podziwiać można prace znanych artystów, np. słynnego malarza brazylijskiego Cândida Portinari’iego oraz francuskich impresjonistów. Warto także wybrać się do Pinacoteci do Estado oraz Muzeum Sztuki Sakralnej w pochodzącym z XVIII w. klasztorze da Luz.

São Paulo – zielone płuca miasta

São Paulo to nie tylko muzea, zabytki architektury sakralnej i potężne drapacze chmur. Po całym dniu zwiedzania chwili relaksu na łonie natury zaczerpnąć można we wspaniałym Parque Zoológico. Jest to jeden z największych na naszym globie ogrodów tego typu. Idealnym miejscem na wypoczynek z dala od zgiełku wielkiego miasta jest także Parque Ibirapuera. Na jego terenie zlokalizowanych jest kilka muzeów, pawilon japoński oraz planetarium.